Festiwal osób niepełnosprawnych „Wsłuchajmy się w swoją wyobraźnię”
Aktualia, Niepełnosprawność

Festiwal osób niepełnosprawnych „Wsłuchajmy się w swoją wyobraźnię”

Mimo stałego postępu w prawidłowym kierunku, ciągle jednak ludzie dotknięci niepełnosprawnością pozostają na marginesie wielu zdarzeń i działań. Bardzo często zepchnięci do swoich „niepełnosprawnych gett” oglądają świat ludzi pełnosprawnych jakby przez szybę, a często w ogóle nie mają do niego dostępu oddzieleni murem braku zainteresowania.

Dlatego z ogromną satysfakcją mogę Państwu donieść, że w najbliższy piątek w Skierniewicach w budynku Centrum Kultury i Sztuki zbiorą się podopieczni Stowarzyszenia Rodziców i Opiekunów Dzieci Niepełnosprawnych „Wspólna Troska”. Plakaty rozwieszone w całym mieście informować będą, że wszyscy, którym nieobojętny jest los ludzi z niepełnosprawnością, mogą przyjść do CKiS w Skierniewicach i wspólnie z nimi przeżyć artystyczną przygodę.

Wspólne tworzenie pomoże poznać się. Wspólne śpiewanie zbliży. Wspólne prezentowanie i ocenianie powstałych dzieł da możliwość głębszej, wzajemnej akceptacji. Takie założenia przyświecają współorganizatorom tych otwartych muzyczno-plastycznych festiwalowych warsztatów twórczych. Nadano im tytuł „Wsłuchajmy się w swoją wyobraźnię”.

Stowarzyszenie „Wspólna Troska” oraz Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach, które sfinansowało festiwal, poprały inicjatywę utalentowanego muzycznie i plastycznie opiekuna osób niepełnosprawnych Daniela Gulana. Swoim patronatem wydarzenie objął prezydent miasta Skierniewice Krzysztof Jażdżyk.

Nasza Redakcja w sposób oczywisty zaproponowała swój patronat medialny. Będziemy rejestrować wszystko, co zdarzy się w Skierniewicach w najbliższy piątek. Nie ukrywam, że z wielką satysfakcją i dumą.

Skierniewice, Centrum Kultury i Sztuki, 15 listopada 2019 roku, godzina: 10.00 – 14.00

Festiwal osób niepełnosprawnych „Wsłuchajmy się w swoją wyobraźnię”
13 listopada 2019