Video

Ewakuacja osób niepełnosprawnych. „Są zawsze zależni od innych”

Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka „Podaj dalej” w Koninie zwraca szczególną uwagę na osoby z niepełnosprawnościami, które podczas ewakuacji z budynku są zdane na pomoc innych. Z tego powodu fundacja pracowała nad filmem „Wyjście awaryjne”. Pokazano w nim najważniejsze zasady obowiązujące podczas ewakuacji osób poruszających się na wózkach.

Film adresowany jest zarówno do osób pracujących w placówkach, w których przebywają osoby z niepełnosprawnością narządu ruchu, ale również do strażaków i innych służb ratujących zdrowie i życie ludzi. To film instruktażowy, w którym pokazano jak bezpiecznie i z wykorzystaniem różnych sprzętów ewakuować osobę z niepełnosprawnością narządu ruchu – tłumaczy fundacja i dodaje, że temat ewakuacji osób niepełnosprawnych w Polsce wciąż raczkuje, stąd pomysł na film instruktażowy.

Film opracowany przez Fundację PODAJ DALEJ to dla nas bardzo dobry materiał szkoleniowy. Omówiono w nim nie tylko sposób korzystania ze specjalistycznego sprzętu, ale również pokazano jak bezpiecznie chwycić, przenosić i ewakuować osoby z niepełnosprawnością narządu ruchu. To wiedza bezcenna, która może uratować życie – przyznaje Krzysztof Turowski, Naczelnik Jednostki OSP w Ślesinie.

Źródło: epoznan.pl, Zdjęcie – fot.  Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ.

17 sierpnia 2023