Wykluczenie społeczne

Ełk. Podrobione ubrania nie zostaną zniszczone – trafią do podopiecznych Caritas

Do Caritas Diecezji Ełckiej trafiło około 1800 ubrań pochodzących z przemytu, a zatrzymanych przez podlaską Krajową Administrację Skarbową. Są to podróbki znanych firm, które nie mogą trafić do sprzedaży.

Zazwyczaj takie ciuchy są na zlecenie właścicieli znaków towarowych niszczone. Tym razem jednak, po usunięciu logo, trafią do potrzebujących. – Ubrania trafią do dzieci, które mamy pod opieką, do domów pomocy społecznej oraz do bezdomnych – mówi ksiądz Dariusz Kruczyński, dyrektor Caritas Diecezji Ełckiej.

– Ubrania to jeden z podstawowych artykułów, który cały czas jest nam, a dokładnie naszym podopiecznym, potrzebny – mówi ksiądz Kruczyński.

Ubrania do Caritas trafiły dzięki współpracy z dużymi koncernami i Krajową Administracją Skarbową. Jednak taki dar, to tylko kropla w morzu potrzeb. Caritas cały czas stara się pozyskać ubrania dla swoich podopiecznych. To oprócz żywności artykuł podstawowej potrzeby.

Niepotrzebne ubrania można przynosić do siedziby Caritas w Ełku, można również skontaktować się z parafialnym Zespołem Caritas. Ważne, by ciuchy były w dobrym stanie.

Źródło: oprac. za Radiem 5. Zdjęcie ilustracyjne

19 sierpnia 2021