Przemoc domowa

„Dzieciństwo bez przemocy”. Wyjątkowy przekaz w wielu miastach Polski

Trwa kampania społeczna „Reaguj na przemoc wobec dzieci” przygotowana przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę. Z tej okazji m.in. Pałac Kultury i Nauki w Warszawie został podświetlony na czerwono. Pojawiło się na nim hasło „Dzieciństwo bez przemocy”. „Ta akcja to nasz wspólny krok do budowania świadomości problemu krzywdzenia dzieci” – napisali organizatorzy. 

W niedzielę (19 listopada) przy okazji kampanii między innymi Pałac Kultury i Nauki w Warszawie został podświetlony na czerwono. Pojawiło się na nim hasło „Dzieciństwo bez przemocy”.

„To hasło towarzyszy nam każdego dnia w podejmowanych działaniach na rzecz ochrony dzieci, a dzisiaj w Międzynarodowym Dniu Zapobiegania Przemocy Wobec Dzieci, jest wyświetlane na Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie” – czytamy w poście Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę opublikowanym w mediach społecznościowych.

„Budynki podświetlone na czerwono znajdziecie również w Starogardzie Gdańskim, Lublinie, Olsztynie, Zakopanem, Rabce, Nowym Targu, Sosnowcu, Dąbrowie Górniczej, Poznaniu, Rzeszowie i Grudziądzu” – dodano.

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę wyjaśnia, że akcja „Dzieciństwo bez przemocy” to manifest 16 polskich organizacji zrzeszonych w Krajowej Koalicji zrzeszonych na rzecz Ochrony Dzieci.

„Ten manifest stanowi nasze jasne stanowisko – nie zgadzamy się na przemoc wobec dzieci, a wszelkie jej formy są nie do przyjęcia. Wszyscy realizujemy misję ochrony praw dzieci i głośno wzywamy do przeciwdziałania przemocy. Ta akcja to nasz wspólny krok do budowania świadomości problemu krzywdzenia dzieci, kształtowania postaw, uwrażliwiania społeczeństwa i angażowania w działania chroniące” – napisano.

Źródło informacji i zdjęcia: TVN24.pl.

20 listopada 2023