Video

Dzieci i młodzież z Domu Kulejących Aniołów spędziły wymarzone wakacje 

Dom Kulejących Aniołów z Piaska koło Pszczyny wziął udział w „Pociągu Marzeń”, akcji „Dziennika Zachodniego”, której celem było wsparcie najbardziej potrzebujących dzieci. Dzięki wielu darczyńcom – firmom, przedsiębiorstwom, instytucjom udało się zebrać ponad 60 tys. 600 złotych. Podopieczni pszczyńskiego ośrodka wybrali się we wrześniu do Rewala. 

– Wynajęliśmy autokar, w sumie pojechało blisko 50 osób. To były dzieci, młodzież i ich opiekunowie – wylicza Krystyna Fuławka, przewodnicząca zarządu koła w Pszczynie Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. – Nie spodziewaliśmy się, że we wrześniu przeżyjemy taką przygodę. Po pierwsze była piękna pogoda, można się było kąpać w morzu. A po drugie, wróciliśmy naładowani pozytywną energią – cieszy się.

W czasie wyjazdu nie obyło się bez dodatkowych atrakcji. Uczestnicy  zwiedzili Kołobrzeg, Kamień Pomorski, Niechorze, była wycieczka statkiem, wąskotorówką. Dzieci miały zabawy z animatorami, co drugi dzień dyskotekę, przygotowano teatrzyk. Najważniejsze jest to, że dzieci wróciły radosne.

Dom pszczyńskiego stowarzyszenia działa od stycznia 2018 roku. Jest idealny, z placem zabaw, siłownią, warzywniakiem, rabatkami, miejscami na odpoczynek pod chmurką, tonący w zieleni. Z zajęć korzysta codziennie około 100 osób, od trzeciego do 65. roku życia z powiatu pszczyńskiego, bielskiego i oświęcimskiego.

Działa tutaj Dzienny Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy oraz świetlica środowiskowa. Na ośrodek potocznie zaczęto mówić „Dom Kulejących Aniołów”.

Co ciekawe, część środków, które stowarzyszenie otrzymało z „Pociągu Marzeń” zostanie przeznaczone na zajęcia dla tych dzieci, które nie mogły wyjechać nad morze.

Prawdziwą lokomotywą zbiórki była firma Tauron Polska Energia.

Źródło: oprac. za dziennikzachodni.pl. Zdjęcie: materiały prasowe.

24 października 2023