Częstochowa. Mieszkanie treningowe oraz przebieralnia od Caritas
Bezdomność

Częstochowa. Mieszkanie treningowe oraz przebieralnia od Caritas

Caritas Archidiecezji Częstochowskiej otrzymała dofinansowanie w ramach programu Ministra Rodziny i Polityki Społecznej na realizację działań interwencyjnych skierowanych do osób znajdujących się w kryzysie bezdomności.

Projekt nosi nazwę: „Pokonać bezdomność. Program Pomocy Osobom Bezdomnym. Edycja 2021” i w jego ramach dofinansowane zostanie utworzenie mieszkania treningowego przygotowującego do prowadzenia samodzielnego życia osoby bezdomne. Wiele osób mieszkających w schronisku ma szansę spróbować samodzielnego życia.

W ramach projektu powstanie też ogólnodostępna przebieralnia wraz z prysznicami i toaletą dla osób bezdomnych nieprzebywających w placówkach pomocowych.

Przebieralnia z węzłem sanitarnym będzie funkcjonowała w ramach Punktu Pomocy Doraźnej dla Osób Bezdomnych przy ul. Krakowskiej 80/2 w Częstochowie i prowadzona będzie pod nadzorem kadry Schroniska dla bezdomnych mężczyzn im. św. Brata Alberta. Dzięki inicjatywom zrealizowanym w ramach tegorocznej edycji Caritas Archidiecezji Częstochowskiej rozszerzy katalog działań na rzecz osób bezdomnych, co pozwoli na udzielanie kompleksowej pomocy na różnych etapach wychodzenia z bezdomności.

źródło: oprac. za czestochowskie24.pl

1 czerwca 2021