Niepełnosprawność

Bydgoszcz. Aukcja charytatywna obrazów WTZ Modrzew zakończyła się sukcesem. 

Aż 3 tys. złotych udało się zebrać podczas aukcji charytatywnej, którą zorganizowano w piątek 10 grudnia br. w profesjonalnym domu aukcyjnym w Bydgoszczy. Wystawiono na nią trzy obrazy autorstwa podopiecznych Warsztatu Terapii Zajęciowej Modrzew. Wszystkie zostały sprzedane. Dzięki temu niepełnosprawni pojadą na wycieczkę nad morze.

W zajęciach organizowanych przez WTZ „Modrzew” uczestniczą osoby powyżej 18. roku życia z niepełnosprawnością intelektualną. Na licytację zostały wystawione prace stworzone przez troje z nich: „Dworek” autorstwa Michała Byśnikiewicza, „Jeździec wakacje z Motylem i Biedronką” – ten obraz wykonała Sylwia Pułkowska i „Don Kichot” – jego autorką jest Jolanta Laska. Cena wywoławcza obrazów to było 100 zł. Jednak udało się je wylicytować za znacznie wyższą kwotę. Każdy z obrazów sprzedano za 400 zł, ale na tym nie koniec.

Dochód ze sprzedaży obrazów ma być przeznaczony na wycieczkę uczestników WTZ Modrzew do Ustki, która planowana jest 9-12 maja 2022 r. Na ten cel potrzeba jednak trochę więcej pieniędzy. Stąd po aukcji zaprzyjaźnieni darczyńcy postanowili jeszcze złożyć się i przekazać na rzecz WTZ Modrzew dodatkowo 700 zł. Z kolei pewna pani, która pragnie pozostać anonimowa, przesłała najhojniejszy datek – 1000 zł.

Wszystko po to, by wyjazd podopiecznych Modrzewia nad morze mógł dojść do skutku. Łącznie podczas tej aukcji udało się zebrać 3 tys. zł. Brakuje jeszcze 1400 zł, ale trwa kiermasz świąteczny WTZ Modrzew. Jest zatem duża szansa, że wycieczka w maju się odbędzie.

O planowanej aukcji pisaliśmy na https://www.wykluczeni.pl/bydgoszcz-obrazy-uczestnikow-wtz-modrzew-pojda-pod-mlotek-profesjonalnej-aukcji-charytatywnej/

Źródło: oprac. za expressbydgoski.pl. Zdjęcie ilustracyjne – fot. Pexels.

14 grudnia 2021