Niepełnosprawność

Biłgoraj. Zawody „Razem możemy więcej” 

Kilkadziesiąt osób niepełnosprawnych z Lubelszczyzny i Podkarpacia wzięło udział w zawodach rekreacyjno-sportowych „Razem możemy więcej”. Wydarzenie odbyło się na biłgorajskim Autodromie.

Uczestnicy mogli wziąć udział w wyścigu na wózkach inwalidzkich, biegu integracyjnym, koszykówce na wózkach czy grach sprawdzających zdolności manualne.

– Udział w takim wydarzeniu to dobra motywacja – mówi Zdzisław Jabłecki z Przemyśla. – Wiadomo, że ruch bardzo dobrze wpływa na osoby z każdym schorzeniem, w każdym wieku. Im więcej się poruszamy, tym bardziej jesteśmy sprawni. To również nas motywuje do czynnego wychodzenia do środowiska, brania udziału w różnych imprezach sportowych, integracyjnych. Przez to człowiek staje się troszkę dowartościowany. Może się spotkać, rywalizować z innymi osobami, czy forma rośnie, czy spada. Sam kontakt ze środowiskiem, wymiana doświadczeń, to też pewien rodzaj rehabilitacji.

Tegoroczne wydarzenie było już 18. edycją. Jego organizatorem jest Stowarzyszenie Integracyjno-Rehabilitacyjne Osób Niepełnosprawnych (SIRON) w Biłgoraju, przy wsparciu samorządu powiatu biłgorajskiego i miasta Biłgoraja.

Źródło: radio.lublin.pl. Zdjęcie ilustracyjne – fot. Shutterstock.

5 czerwca 2022