Niepełnosprawność

Białystok. Targi Ekonomii Społecznej 

Podlaskie Stowarzyszenia, fundacje i organizacje społeczne mogły zaprezentować swoje produkty i usługi na jedenastych Targach Ekonomii Społecznej w Białymstoku.

Dekoracje, bibeloty, ubrania i domowe smakołyki, wszystko wykonane było samodzielnie przez podopiecznych fundacji i stowarzyszeń, które wzięły udział w jedenastych Targach Ekonomii Społecznej w Białymstoku. Organizacje mogły spotkać się z mieszkańcami Białegostoku i opowiedzieć czym się zajmują.

Ludzie którzy mieszkają w naszym mieście mogą dowiedzieć się, że mają wybór- mogą kupić coś w „sieciówce”, mogą kupić również coś, co przygotowały osoby z niepełnosprawnością i kupując nasz produkt pomagają również tej osobie – wyjaśnia Rafał Średziński, prezes Federacji Samorządowych Miasta Białystok.

Udział w Targach daje nam przede wszystkim możliwość promocji naszego stowarzyszenia, pokazania społeczności naszego miasta, że w ogóle istniejemy – dodaje Marcin Owsiejczuk ze Stowarzyszenia Ku Dobrej Nadziei.

Dzięki stowarzyszeniom i fundacjom, ich podopieczni mają szansę dotrzeć do białostoczan ze swoimi produktami. To dla nich ważne, bo dzięki pracy czują się potrzebni, a to istotny element terapii. Pomoc chorym, niepełnosprawnym i bezdomnym jest doceniana. Za wysoką jakość usług na rzecz podopiecznych organizacje są nagradzane certyfikatem.

Dochód ze sprzedaży prezentowanych produktów jest przeznaczony na cele społeczne.

Źródło: oprac. za bialystok.tvp.pl. Zdjęcie ilustracyjne – fot. Shutterstock.

3 lipca 2022