Seniorzy

Białystok. Nowy klub seniora

Takich miejsc w regionie ciągle brakuje, a zainteresowanie nimi jest ogromne. W Białymstoku oficjalnie otwarto nowy klub seniora. Prowadzi go Podlaski Oddział Polskiego Czerwonego Krzyża. Zaledwie w ciągu doby zapisało się do niego sto osób – tyle na razie może uczestniczyć w różnego rodzaju zajęciach.

Dyrektor Podlaskiego Oddziału PCK Elżbieta Paszkowska podczas inauguracyjnego spotkania podkreślała, że w klubie seniorzy mogą liczyć na zajęcia taneczne, sportowe, ale przede wszystkim mogą zawrzeć nowe znajomości. Na spotkaniu był też zastępca prezydenta Białegostoku Zbigniew Nikitorowicz, który przekazał 10 tysięcy złotych „na dobry start”. Zaznaczył, że klub seniora może liczyć na wsparcie samorządu miasta i zaprosił do aplikowania o pieniądze na działalność klubu, a konkurs będzie już w listopadzie.

Pomysłodawca utworzenia klubu seniora, wieloletni wolontariusz PCK Tadeusz Wondołkowski ma nadzieję, że za 3 lata takich miejsc dla seniorów prowadzonych przez PCK w regionie będzie znacznie więcej. Liczy też, że znacznie poszerzona będzie oferta dotycząca różnych zajęć.

Klub seniora w siedzibie PCK przy ul. Warszawskiej 39 w Białymstoku jest otwarty codziennie od 9:00 do 15:00. Na gorącą kawę i herbatę mogą w nim liczyć wszyscy seniorzy, także ci którzy nie zdołali się zapisać na zajęcia klubowe.

W Białymstoku jest kilka miejsc, gdzie seniorzy mogą aktywnie spędzać czas. Jest to m.in. klub seniora przy ul. Białej, który prowadzi Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie czy Międzypokoleniowy Klub-Aktywne Starosielce, do którego należy stu seniorów.

Źródło: radio.bialystok.pl. Zdjęcie ilustracyjne – fot. Shutterstock.

8 października 2023