Niepełnosprawność

Białystok. Kolejny ośrodek sportowy dostosowany do osób niepełnosprawnych

Cityfit Galeria Zielone Wzgórze to drugi ośrodek sportowy w województwie podlaskim, który dołączy do budowanej przez Fundację Avalon sieci miejsc treningowych dla osób z niepełnosprawnościami w Polsce. A to wszystko dzięki profesjonalnemu szkoleniu z prowadzenia cross treningu dla OzN, które zostanie przeprowadzone od 15 do 17 listopada.

Nad warsztatami będzie czuwał certyfikowany trener, sportowiec z niepełnosprawnością, posiadający liczne wyróżnienia za sportowe osiągnięcia – Krzysztof Stern.

Cross trening to uniwersalny trening siłowo-wytrzymałościowy, który pomaga wyrobić kondycję i wzmocnić tkankę mięśniową. Duża liczba powtórzeń i wykorzystanie ciężaru własnego ciała sprzyjają osiągnięciu szybkich i trwałych efektów oraz poprawę kondycji i wydolności. Uczestnicy treningów nie tylko pracują nad formą fizyczną, ale przede wszystkim, tworzą społeczność, która wspiera się w sportowym rozwoju.

Szkolenie dzieli się na część teoretyczną oraz praktyczną, dzięki czemu każdy z uczestników będzie miał kompleksową wiedzę dotyczącą prowadzenia tego rodzaju zajęć, przy czym będzie bezproblemowo potrafił udzielić wsparcia, opieki i pomocy osobie z niepełnosprawnością.

Celem projektu „Aktywni z Avalon”, w ramach którego Fundacja Avalon i projekt Avalon Extreme organizuje kurs w Białymstoku, jest przeszkolenie kadry ośrodków ze sportów dostosowanych do OzN w wybranych województwach w Polsce oraz rozwój sportów ekstremalnych i aktywizacja osób z niepełnosprawnościami. Efektem projektu będzie utworzenie mapy miejsc, za pomocą której OzN będą̨ mogły sprawdzić, gdzie warto udać się, by poćwiczyć, biorąc pod uwagę dostosowaną dla nich infrastrukturę sportową oraz wiedzę personelu.

Projekt „Aktywni z Avalon” realizowany jest przy dofinansowaniu ze środków PFRON.

Wszystkie relacje z treningów dostępne są w mediach społecznościowych Avalon Extreme.

Źródło: oprac. za bstok.pl. Zdjęcie Fundacja Avalon.

13 listopada 2021