Seniorzy

Białystok. Karta Aktywnego Seniora

Blisko 19,4 tys. białostoczan ma już Kartę Aktywnego Seniora. Program oferujący zniżki i ulgi dla seniorów działa w Białymstoku od ponad 7,5 lat. Został wprowadzony 1 czerwca 2015 roku.

Do programu może przystąpić każdy, kto ma skończone 60 lat i mieszka w Białymstoku. Karta Aktywnego Seniora wydawana jest bezpłatnie i bezterminowo.

Aby przystąpić do programu i posiadać Kartę Aktywnego Seniora, wystarczy wypełnić i podpisać wniosek o wydanie karty. Wnioski są dostępne w internecie oraz w Punkcie Obsługi Klienta Białostockiej Komunikacji Miejskiej przy ulicy Lipowej 16. Tam właśnie wypełniony wniosek należy złożyć. Program oferuje szereg korzyści:

Między innymi jest to 50 proc. zniżki od obowiązujących cen karnetów lub biletów jednorazowych na obiekty Białostockiego Ośrodka Sportu i Rekreacji (Ośrodek Sportów Wodnych „Dojlidy”, lodowisko, Stadion Lekkoatletyczny, pływalnie – Kameralna, Sportowa, Rodzinna),

50 proc. zniżki od obowiązujących cen biletów na wydarzenia organizowane przez miejskie jednostki kultury (Białostocki Ośrodek Kultury, BOK/Centrum L. Zamenhofa, Białostocki Teatr Lalek, Galeria Arsenał, Galeria im. Sleńdzińskich, Muzeum Wojska, Muzeum Pamięci Sybiru, Dom Kultury „Śródmieście”), ulgi, rabaty i upusty oferowane przez partnerów programu (obecnie jest ich ok. 50, z różnych branż).

Wszystkie informacje na temat białostockiej Karty Aktywnego Seniora są dostępne w zakładce „Pomoc Społeczna”, znajduje się tam także lista partnerów.

Źródło informacji i zdjęcia: bialystok.pl.

19 stycznia 2023