Białystok. IX Podlaskie Targi Ekonomii Społecznej
News, Wykluczenie społeczne

Białystok. IX Podlaskie Targi Ekonomii Społecznej

Pomagają znaleźć pracę osobom wykluczonym oraz odzyskać wiarę we własne możliwości. Poznać pracowników przedsiębiorstw społecznych i wesprzeć ich działalność można było w niedzielę (20.września br.) na IX Podlaskich Targach Ekonomii Społecznej w Białymstoku.

Targi skierowane do mieszkańców województwa podlaskiego miały na celu popularyzację tematu jakim jest ekonomia społeczna. Hasło przewodnie zakończonych właśnie targów to: „Jarmark Rozmaitości”. Wzorem lat ubiegłych podmioty ekonomii społecznej bezpłatnie miały możliwość zaprezentowania swojego dorobku, podzielenia się dotychczasowymi doświadczeniami oraz przedstawienia swoich produktów i usług. Na stoiskach zaprezentowały się m.in.: spółdzielnie socjalne, organizacje pozarządowe, przedsiębiorstwa społeczne oraz inne instytucje i organizacje wspierające ekonomię społeczną. Brak pracy, niepełnosprawność mogą dotknąć każdego. Z pomocą przychodzą centra aktywności zawodowej i ośrodki pomocy społecznej. Placówki organizują warsztaty i szkolenia, które pomagają na nowo uwierzyć w siebie i odzyskać siły.

Na stoiskach można było znaleźć wyroby rękodzielnicze, ubrania oraz spróbować regionalnych potraw.

Głównym celem targów była promocja działalności przedsiębiorstw, które oferują miejsca pracy osobom potrzebującym oraz integracja ich przedstawicieli z mieszkańcami województwa podlaskiego.

Kupując przedmioty wykonane przez pracowników przedsiębiorstw społecznych, pomagamy osobom zagrożonych wykluczeniem odnaleźć się ponownie w społeczeństwie. Ponadto przedmioty te wykonane są najczęściej własnoręcznie i dzięki temu są wyjątkowe.

Organizatorami wydarzenia byli Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Białymstoku i Federacja Organizacji Pozarządowych Miasta Białystok.

źródło: Wrota Podlasia i Radio Bałystok

21 września 2020