Seniorzy, Video

Łódzkie. „Senior za kierownicą” pilotażowy program dla osób 60+

Rusza pilotażowy program „Bezpieczna jazda w Łódzkiem, senior za kierownicą” dla osób 60+. 1 października br. oficjalnej inauguracji programu dokonał marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber w Popielawach w gminie Rokiciny podczas konferencji na temat bezpieczeństwa i nowoczesnych technologii na drogach województwa łódzkiego.

Program skierowany jest do osób posiadających prawo jazdy. Dla uczestników przewidziano zarówno część teoretyczną, w trakcie której będzie możliwość odświeżenia znajomości przepisów i zasad dotyczących ruchu drogowego, jak i część praktyczną, w której każda z osób biorących udział w projekcie wyjedzie na ulice i będzie mogła udoskonalić swoje umiejętności.

Część praktyczna będzie odbywała się również w Ośrodku Doskonalenia Techniki Jazdy w Sieradzu.

Zapisy do programu rozpoczną się jeszcze w październiku. Odbywać się będą w każdym oddziale terenowym WORD: w Skierniewicach, Piotrkowie Trybunalskim, Sieradzu i w Łodzi. O przyjęciu zdecyduje kolejność zgłoszeń. Seniorów, którzy będą musieli dojechać do Sieradza, bezpłatnie dowiezie Łódzka Kolej Aglomeracyjna.

Szczegóły są dostępne na stronach internetowych i facebooku Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego i na stronie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego.

Źródło: oprac. za Radiem Łódź, Zdjęcie ilustracyjne – fot. Pixabay.

5 października 2021