Bezdomność, News

Apel policji. Pamiętajmy o osobach narażonych na wychłodzenie

Od kilku dni, szczególnie nocami, panują niższe temperatury. Dlatego policjanci podczas patroli zwracają uwagę na miejsca, gdzie mogą szukać schronienia i nocować bezdomni.

Kiedy na dworze spada temperatura wiele osób jest narażonych na utratę zdrowia lub życia na skutek wychłodzenia organizmu. Problem dotyka przede wszystkim osoby bezdomne, samotne i w podeszłym wieku. Zagrożenie takie dotyczy także osób będących pod wpływem alkoholu.

Osoby bez dachu nad głową nie zważają na to, że większość miejsc, w których nocują, nie nadaje się do przebywania w nich i bezpośrednio zagrażają ich życiu i zdrowiu. Bardzo często są to osoby, które ze względu na stan upojenia alkoholowego lub swoją nieporadność życiową – nie są w stanie same zadbać o swoje bezpieczeństwo.

Funkcjonariusze apelują do wszystkich, abyśmy nie byli obojętni na czyjąś krzywdę. Należy pamiętać, że wychłodzenie organizmu jest bardzo niebezpieczne, a narażeni na nie są nie tylko bezdomni ale i osoby starsze czy osoby nietrzeźwe przebywające na dworze. Kiedy widzimy takiego człowieka, nie wahajmy się zadzwonić pod numer alarmowy.

Źródło: tekst i zdjęcie – Policja.

12 października 2021