Ostatniego dnia sierpnia Jolanta Bobińska założyła fundację „Dom w Łodzi”, żeby stworzyć dom dla ciężko chorych dzieci. W tym roku fundacja świętowała dzień później, bowiem 1 września, organizując bieg charytatywny w parku Baden-Powella i parku 3 maja.
Fundacja udziela wsparcia finansowego i pomocy w leczeniu niepełnosprawnych dzieci już od 18 lat. Nazwa biegu – Szczęśliwa 13 wzięła się od głównego dystansu, który należało przebiec, ale były również przewidziane mniejsze dystanse, gdzie można było pobiec z psem, czy też z wózkiem dziecięcym. Bieg rodzinny odbywał się na dystansie 1300 metrów.
Dystans można było pokonać także wirtualnie. Wtedy medal zostanie wysłany pocztą. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zdrowie podopiecznych fundacji, ale też na organizację specjalistycznych zajęć poza domem.
Źródło: lodz.tvp.pl. Zdjęcie ilustracyjne – fot. archiwum.




