Uchodźcy z Ukrainy

Projekt „Pomorskie z Ukrainą”

Ponad 70 uchodźców przystąpiło w Słupsku do projektu „Pomorskie z Ukrainą”. To m.in. szansa na zdobycie nowych kwalifikacji. Projekt daje duże możliwości wparcia. Jest on skierowany zarówno do dorosłych, jak i dzieci. Obywatele Ukrainy otrzymują m.in. bony edukacyjne, zawodowe oraz pomoc psychologiczną.

Katarzyna Filipiak z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Słupsku przekazała, że bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się bony edukacyjne i zawodowe: – W ramach tego projektu osoby są kierowane na różne kursy, w tym językowe, prawa jazdy oraz fryzjerskie. Wkrótce planujemy uruchomić korepetycje dla dzieci z różnych przedmiotów.

Uczestnicy  programu „Pomorskie z Ukrainą” mogą także skorzystać ze wsparcia asystenta społecznego. Jest to osoba, która pomaga m.in. w załatwianiu różnych spraw urzędowych. W ramach tego projektu oferujemy pomoc psychologiczną oraz prawną – dodała nasza rozmówczyni.

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Słupsku nadal prowadzi rekrutacje do programu „Pomorskie z Ukrainą”. Szczegółowe informacje na temat projektu znajdują się na stronie internetowej placówki.

Źródło informacji i zdjęcia: prk24.pl.

26 marca 2023