Niepełnosprawność

​Fundacja Avalon. Uruchomiono centrum porad dla niepełnosprawnych

Ruszyło ogólnopolskie centrum porad dla osób z niepełnosprawnościami. Eksperci, współpracujący z fundacją Avalon, będą telefonicznie i przez internet pomagać i wyjaśniać jak uzyskać niezbędną pomoc. Centrum ma służyć nie tylko osobom niepełnosprawnym, ale także ich rodzinom i bliskim. 

W tej chwili z fundacją współpracuje czwórka ekspertów – psycholog, adwokatka, seksuolożka i ekspertka, która zna wszelkie zakamarki obecnego systemu wsparcia dla osób z niepełnosprawnościami. Fundacja będzie pomagać w zdobyciu takiej wiedzy, jak dostępne uprawnienia, zdobycie sprzętu rehabilitacyjnego, dostęp do opieki, takie najbardziej podstawowe rzeczy.

Projekt realizowany razem z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych ma potrwać trzy lata. Zgłoszenie do projektu jest wyjątkowo proste. Wystarczy zapoznać się z godzinami dyżurów wybranego specjalisty, a następnie zadzwonić do niego i umówić termin konsultacji – opisuje centrum prasowe fundacji.

Pełną listę ekspertów, pomocy jaką można uzyskać, informacje na temat ich dyżurów i numery telefonów można znaleźć na stronie https://www.fundacjaavalon.pl/programy/kompleksowe_centrum_podradnicze.html

źródło: RMF24

24 maja 2021